kırmadan su kaçağı tespiti

kırmadan su kaçağı tespiti

kırmadan su kaçağı tespiti

Gider tıkanıklığının da diğer pek çok tıkanıklıkta olduğu gibi başlıca sebebi insandır. Yabancı cisimler, kullanılmış atık yağlar, yemek artıkları giderlerin tıkanmasına neden olmaktadır. Zaman geçtikçe kırmadan su kaçağı tespiti tıkanan giderlerden çevreye kötü bir koku yayılmaktadır. Aynı zamanda bu atıklarda oluşan bakteriler de kullanma sularına karışacak ve insan sağlığı açısından tehdit oluşturacaktır. Bu sıkıntılarla karşılaşmamak için önceden önlemler alınması gerekmektedir. Yaşam ve kullanım alanları temiz tutulmalı, bunu yaparken çevresel faktörler de düşünülmelidir.
         Gider tıkanıklıklarında en büyük sorunla tuvalet giderlerinde karşılaşılmaktadır. Böyle bir durumda hem tuvalet kullanılamaz hale gelmektedir hem de oluşan ve oluşmaya devam eden mikroplarla ayrıca uğraşılması söz konusu olacaktır. Eğer tuvaletin veya lavobonun giderinden su az gitmeye başlamışsa, burada tıkanıklık oluşmaya başlamış demektir. Tıkanan bölge eğer lavabo gideri ise, genellikle tuz ruhu kullanılarak tıkanıklık açılmaya çalışılmaktadır. Gidere tuz ruhu döküldükten sonra kırmadan su kaçağı tespiti üzerine bir litre kaynar su dökmek, giderde birikmiş olan yağ tabakası ve diğer pisliklerden kurtulmak için ideal ve tercih edilen bir yöntem olmaktadır.
            Tıkanan bölge eğer tuvalet gideri ise, tuz ruhu dökme işlemi işe yaramamaktadır. Burada yapılması gereken öncelikle klozete olan su akımını kesmektir. Böylelikle herhangi bir taşkınlık olmasının önüne geçilmektedir. Sonrasında ise derhal uzman bir kişi çağırılmalıdır. Çünkü bu iş kişinin kendi başına halledebileceği bir işi değildir. 
             Giderdeki tıkanıklı sorunu bazen çözümlenmiş bir sorun olarak gözükse de genellikle tekrarlanmaya çok müsait olabilmektedir. Geleneksel yöntemlerle giderdeki tıkanıklık açılmaya çalışılırsa kırma işlemi yapmak zorunludur. Ancak bu işlem sonrasında da hem tadilat gerekecektir hem de temiz bir iş yapılmamış olacaktır. Gider tıkanıklığı giderme kırmadan su kaçağı tespiti işlemi için teknolojiye uygun makineler kullanıldığı takdirde daha temiz bir iş yapılmasının yanında aynı sorunla bir daha karşılaşma olasılığı eskiye oranla daha düşük olacaktır.
              Tıkanıklık sorunu çözüldükten sonra uzmanlar tarafından gider yoluna görüntüleme kameraları yollanmaktadır. Bu sayede de gider borusunun her tarafını detaylı bir şekilde incelemektedir. Tıkanıklığa neden olabilecek en ufak bir nokta görülse bile temizleme işlemi y